Najbardziej Kreatywne Cv znalezione w internecie

Przez ręce rekruterów przewija się tysiące życiorysów, niektóre z życiorysów jednak znacznie odbiegają od powszechnie przyjętych standardów. Większość z tych CV pochodzi najczęściej od osób, od których będzie wymagana duża kreatywność na przyszłym stanowisku. Często są to projektanci, graficy lub specjaliści od marketingu. Poniżej przedstawiamy przykłady najbardziej kreatywnych CV, które zadziwiły pracodawców.
Najbardziej kreatywne CV znalezione w sieci

1) CV zapisane na Google Maps

W 2010 roku niezależny copywriter opisał swój życiorys za pomocą punktów oznaczonych na mapie. Najpierw oznaczył miejsce zamieszkania, potem uniwersytet, który ukończył, a następnie kolejno miejsca gdzie pracował na całym świecie (miedzy innymi w Japonii i Trynidadzie i Tobago). Każdy z tych punktów zawierał oczywiście stosowny opis i adnotacje. W takim kreatywnym CV znalazło się właściwie wszystko co najważniejsze w tradycyjnym życiorysie tylko w nieco innej formie. Było to na tyle oryginalne i intrygujące, że do dzisiaj wiele osób kopiuje jego pomysł.

2) Cv wyszyte na kawałku materiału.

Tak się składało, że jedną z pasji kobiety aplikującej na stanowisko grafika było wyszywanie. Kobieta postanowiła wykorzystać swoje hobby i w kreatywny sposób zaprezentować swój życiorys. Najpierw wydrukowała dokument na papierze używanym do tworzenia prasowanek. A potem po przeniesieniu wzoru życiorysu na materiał własnoręcznie wyszyła niektóre elementy. Trzeba powiedzieć, że ogólny efekt był bardzo ciekawy.

3) Kilkusekundowy klip video

Według przeprowadzonych badań, gdy rekruterzy mają do ogarnięcia stos życiorysów to poświęcają na jedno CV przeciętnie 6 sekund. Często się zdarza, że nie wiemy dlaczego nie wiemy dlaczego nie zostaliśmy zaproszeni do dalszych etapów rekrutacji. Przecież mieliśmy wszystkie niezbędne umiejętności i predyspozycji. Jest duże prawdopodobieństwo, że osoba przeglądająca CV nie była w stanie wyłapać najważniejszych informacji w niezbyt przejrzyście sformułowanym życiorysie. Dobrze wiedziała o tym problemie pewna dziennikarka, która w 2013 stworzyła kilkusekundowy klip wideo zawierający tylko wyszczególnienie najważniejszych zalet i umiejętności. Takie podejście się opłaciło, dziennikarka bardzo szybko znalazła nową posadę.

4) CV składane w kartonowe pudełko

Znany fotograf i dyrektor artystyczny, aby zwrócić uwagę na swój życiorys postanowił przedstawić swoje CV na kartonie, które może być złożone w łatwy sposób do postaci pudełka. Kenijski artysta powiedział, że wpadł na ten pomysł podczas codziennych zakupów, gdy kupował pudełko z miejscową kawą. Potencjalny pracodawca może wyciąć sobie wzór i złożyć do postaci pudełka, a następnie przeczytać najistotniejsze informacje na poszczególnych pokach. To było na tyle intrygujące, że bardzo szybko dostał trzy ciekawe oferty pracy.

5) CV wzorowane na stronach Google Analitics

Simone, specjalista od marketingu postanowił, że jego życiorys będzie przypominał jedną ze stron Google Analitics. Osoba ta miała już wcześniej spore doświadczenie w sieciowych kampaniach marketingowych i w naturalny sposób chciała szukać następnej pracy w obszarze z tym związanym. Narzędzie od Googla jest obecnie jednym z najczęściej wykorzystywanych w marketingu online i użycie takiej formy miało pokazać jego dogłębną znajomość tego narzędzia i umiejętności w zakresie tworzenia oprawy graficznej i projektowania stron internetowych. A wiadomo, że znajomość odpowiedniej optymalizacji stron internetowych jest bardzo ważna, bez niej nawet najbardziej innowacyjny projekt internetowy nie ma większych szans na powodzenie. Simone w ciekawy sposób pokazał dotychczasowe swoje osiągnięcia jak i uwidocznił to co chce osiągnąć w najbliższej przyszłości.